„Obed bez ovocia je ako večierok bez hudby.“
Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu patrí zdravá výživa. Práve preto sme si 15. októbra opäť pripomenuli „Svetový deň výživy“. Tento utorok sa začal diskusiou o tom, že ovocie a zelenina sú pre náš organizmus nesmierne dôležité. Skúmali sme tajomstvá účinkov ovocia, zeleniny a orechov na náš organizmus. Všímali sme ich tvar a určovali, ktorú časť ľudského tela nám pripomínajú. Že napríklad vlašský orech je podobný mozgu, rozrezaná mrkva pripomína oko, prekrojená paradajka je ako srdce a také fazuľky sa podobajú obličkám.Tento deň poskytol žiakom nielen cenné vedomosti, ale aj praktické skúsenosti s prípravou a prezentovaním zdravých jedál. Tieto aktivity im umožnili lepšie pochopiť význam zdravejvýživy v každodennom živote. Po záverečnej prezentácii nasledovala ochutnávka zdravých a chutných dobrôt.
Vypracovala: Mgr. Alena Bazsóová
