JESENNÁ BRIGÁDA
V piatok 22. októbra sme zvládli ďalšiu skvelú spoločnú akciu detí a zamestnancov školy.
Vysokú latku nasadila hneď na začiatku partia silných chlapcov, ktorá pod vedením pani učiteľky Tužinčinovej, preniesla drevené palety zo zadnej časti areálu do prednej, kde sa nám takto podarilo vytvoriť príjemné miesto na posedenie. Paletové sedenie vyrobili chlapci spolu s pánom učiteľom Szegim. Počas brigády sa nám piknikové sedenie ihneď zaplnilo všelijakými dobrotami, takže počas práce nikto netrpel hladom ani smädom.
Objednané krásne počasie dorazilo včas, a tak sa nám podarilo urobiť riadny kus práce. Upratovacia čata, ktorú tvorili najmä žiaci z druhého stupňa, pod vedením triednych učiteľov poupratovala skladové priestory a žiaci z prvého stupňa vyčistili celý areál od odpadu, pohrabali opadané lístie a zvyšky rastlín. Absolútnym hrdinstvom však bolo vytvorenie jesenného zátišia v priestoroch pod brezami.
Zahanbiť sa ale nedali ani pani učiteľky a vychovávateľky, ktoré vysadili sirôtky a chryzantémy, takže po tejto brigáde máme krásne nové zátišie s nádychom jesene. Sirôtky a chryzantémy zakúpilo Občianske združenie JUNIOR, za čo im patrí naše poďakovanie.
Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým, ktorí sa piatkovej brigády zúčastnili a svojím kusom práce pomohli skrášliť a skvalitniť areál školy. Okrem toho, že sme veľa pracovali, prežili sme veľmi príjemné slnečné predpoludnie a to je to, na čom nám všetkým záleží. A. Bazsóová



