Riaditeľka Základnej školy Bátorove Kosihy,
            podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove
            a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

v znení neskorších predpisov,
            poskytujem riaditeľské voľno,

dňa 27.03.2024

z organizačných dôvodov -

vzdelávacie aktivity organizované školou pre

zamestnancov.

V Bátorových Kosihách, 25.03.2024                                                                                  PaedDr. Tímea Szegiová

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

Dňa 12. 3. 2024 sa v Základnej škole J. Móra v Komárne uskutočnil 52. ročník okresného kola geografickej olympiády. Našu školu reprezentoval žiak 7. ročníka Ľuboš Ondrejó, ktorý súťažil v kategórií F. a umiestnil sa na krásnom 1. mieste.

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole!

Venujte nám 2% z vašich daní

Aj vďaka vašim 2% sme počas roka 2023 mohli pokračovať v napĺňaní našich cieľov. Vaše 2% z dane sú pre nás dôležité aj tento rok. Počas uplynulého roka sme zakúpili učebné pomôcky, realizovali sa vzdelávacie a kultúrne aktivity.

Aj vďaka Vám pomáhame vzdelávaniu. Ďakujeme!

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% NAŚEJ ORGANIZÁCII:

Meno/názov: Občianske združenie JUNIOR

Adresa/sídlo: , Modranská cesta 892, Bátorove Kosihy 946 34

Stiahnite si formulár na poukázanie 2% dane tu:

Vyhlasenie(2).pdf

• EXPERT geniality show 2023/2024

Súťaž „EXPERT geniality show“ je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov vybraných ročníkov základných a stredných škôl. Jej hlavným poslaním je vzbudzovať u žiakov hlbší záujem o rôzne oblasti ľudského poznania, motivovať ich k ďalšiemu vzdelávaniu, umožniť im súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi iných škôl a predviesť svojmu okoliu svoje schopnosti.

Naša škola sa zapája aktívne do súťaže už niekoľko rokov. V školskom roku 2023/2024 sa zapojilo 18 žiakov 6. až 9. ročníka základnej školy.

Najúspešnejší súťažiaci našej školy, Ľuboš Ondrejó, žiak 7. ročníka sa dostal medzi 3% najlepších riešiteľov vedomostnej súťaže „EXPERT geniality show“ na Slovensku.
            Súťažil v témach:
            1. Do you speak English? – umiestnil sa na 17. mieste zo 131 súťažiacich
            2. Svetobežník – umiestnil sa na 1. mieste z 92 súťažiacich
            Za svoj výkon získal:
            diplom Expert na Do you speak English?
            diplom Expert na Svetobežník
            diplom TOP Expert
            pero „Súťažím s Talentídou"

knižnú poukážku v hodnote 6 €
            Za získanie prvého miesta v rebríčku témy Svetobežník sa dostal do Galérie slávy, ktorá je zverejnená na stránke súťaže.

Úspešnou riešiteľkou sa stala aj Laura Koczkásová, žiačka 9. ročníka.
            Súťažila v témach:
            1. Od Dunaja k Tatrám – umiestnila sa na 24. mieste z 98 súťažiacich
            2. Svetobežník – umiestnila sa na 34. mieste zo 102 súťažiacich
            Za svoj výkon získala:
            diplom Expert na Od Dunaja k Tatrám
            diplom TOP Expert
            pero „Súťažím s Talentídou"

Účastnícky diplom a pero „Súťažím s Talentídou“ za svoj výkon získali nasledovní žiaci:.
            EXPERT 6 Gažo Ronald, Novák Tamás, Juhász Ádám, Kostoláni Roderik, Žáková Viktória, Töröttőová Petra, Budaiová Laura
            EXPERT 7 Špaňová Viktória, Urbanová Eliška
            EXPERT 8 Múčková Eleonóra, Braham Adem, Kálmanová Vivien, Šinková Karina, Fardová Vanesa, Fazekaš Attila
            EXPERT 9 Kálman Roland

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za účasť!