• OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

Dňa 17. januára 2024 sa na Základnej škole M. Korvína s VJM v Kolárove uskutočnil 34.
            ročník okresného kola Olympiády v anglickom jazyku.
            Našu školu v kategórii 1A (ročníky 5.-7.) reprezentovala žiačka 6. ročníka Laura Budai.
            Olympiáda sa skladala z písomnej a ústnej časti. Cieľom písomnej časti bolo preveriť jazykové
            kompetencie súťažiacich (počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, praktické ovládanie
            jazyka).
            Ústna časť bola zameraná na samostatný prejav na základe práce s obrázkom a situačnej úlohy.
            Hodnotilo sa splnenie úlohy na základe zadania, komunikatívna zručnosť a plynulosť vyjadrovania,
            jazyková úroveň, rozsah slovnej zásoby a jej použitie.
            Laura v silnej konkurencii 25 účastníkov ako úspešná riešiteľka získala krásne 5. miesto.
            K dosiahnutému výsledku jej blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa
            úspechov v ďalšom ročníku olympiády.

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Riaditeľka Základnej školy Bátorove Kosihy,

podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove

a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

v znení neskorších predpisov, poskytujem riaditeľské voľno,

dňa 08.12.2023 (t. j. v piatok)

z organizačných dôvodov - uskutočnenia vzdelávacích

aktivít pre zamestnancov školy.

PaedDr. Tímea Szegiová, riaditeľka školy

V Bátorových Kosihách, 04.12.2023

• Súťaž v stolnom tenise

Dňa 14.11.2023 sa žiačky našej základnej školy zúčastnili súťaže v stolnom tenise vo Svätom Petre.

Boli to žiačky: Eliška Urbánová 7.ročník

Eleonóra Múčková 8.ročník

Laura Koczkásová 9.ročník

Dievčatá sa umiestnili na krásnom treťom mieste.

• Deň knižníc

Dňa 23.10.2023 sa na základnej škole opäť uskutočnil ,,Deň knižníc'', kde tohoročnou témou bolo :

,,Školská knižnica Vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční.''

Po stručnom príhovore pani knihovníčky pred knižnicou školy nasledovala realizácia projektu v samotnej knižnici ale aj v jednotlivých učebniach školy. Nakoľko knižnica nie je veľká a je len jedna, žiaci sa v nej striedali podľa ročníkov. Každý si však prišiel na svoje. Na konci projektového vyučovania odchádzali žiaci domov s dobrým pocitom z krásne prežitého, kreatívneho a na zážitky štedrého dňa.

• Jesenné upratovanie

Piatok 13. prebehol mimoriadne produktívne. Od rána prebiehalo jesenné upratovanie a skrášľovanie okolia základnej školy. Všetci sa chytili práce, hrabali, natierali, kopali, zametali, sadili pričom nechýbala ani dobrá nálada.

Po ťažkej práci dobre padla výdatná desiata, teplý čaj a jablková šťava.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojou prácou alebo sponzorským darom k výslednému efektu.

• Deň obce 2023

Dňa 16.09.2023 sa konalo ,,Deň obce'' , kde sa zúčastnila aj naša Základná škola.

Školu reprezentovali pedagogickí zamestnanci vo varení gulášu, žiaci zase krásnym tanečným programom.

Každému ďakujeme za účasť, pomoc a podporu.

MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V ANGLICKOM JAZYKU

Aj v tomto školskom roku si 22 žiakov našej školy zmeralo svoje vedomosti s rovesníkmi zo Slovenska a susedných krajín v medzinárodnej vedomostnej súťaži pre žiakov základných škôl. Poslaním súťaže je propagovať anglický jazyk a zábavnou formou motivovať žiakov k učeniu sa a súťaživosti. Tím organizátorov pripravil testy rôznej úrovne náročnosti. Žiaci si otestovali svoje jazykové zručnosti, slovnú zásobu i vedomosti z gramatiky.

1. ročník : Hana Sántová

5. ročník: Laura Budai,, Ronald Gažo, Ádám Juhász, Roderik Kostoláni, Zoltán Matušek, Tamás Novák, Petra Töröttőová, Viktória Žáková

6. ročník: Rebecca Karkó, Ľuboš Ondrejó

7. ročník: Bettina Baranyaiová, Adem Braham, Eleonóra Múčková, Karina Šinková

8. ročník: Laura Koczkásová , Rebeka Mészárosová , Dominik Szekeres, Rebeka Szitásová, Semir Šurnovský

9. ročník: Dominik Kuczmann, Filip Tóth

Všetci zúčastnení žiaci našej školy sa môžu pýšiť diplomom so zlatou medailou.

Maximálny počet bodov (100) dosiahli : Hana Sántová Dominik Kuczmann Filip Tóth.

Žiačka 5. ročníka Laura Budai súťažila v kategórii STAR 7.

Srdečne Vám všetkým blahoželáme a tešíme sa z Vašich úspechov!

• Ukončenie školského roka 2022/2023

Dňa 30.06.2023 sa uskutočnilo slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023, kde

žiaci dostali ocenenia a diplomy za svoju usilovnú prácu a reprezentáciu školy.

Na záver sme sa rozlúčili s pani učiteľkami Mgr. Klárou Szászovou a Mgr. Martou Jozefíkovou,

ktorým ďakujeme za dlhoročnú prácu a želáme všetko dobré do nasledujúcich rokov v zaslúženom dôchodku.

Prajeme krásne prázdniny a stretneme sa 4. septembra 2023.