• OKRESNÁ SÚŤAŽ - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Okresné kolo recitačnej súťaže

Dňa 21.3.2023 sme sa zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v Komárne.

Reprezentovali nás žiaci:

Laura Koczkásová – 8.ročník,

Semir Šurnovský – 8.ročník,

Rebecca Karkó – 6.ročník,

Viktória Špaňová – 6.ročník,

Patrik Bielik – 4.ročník.

V súťaži sme získali pekné tretie miesto, na ktorom sa umiestnila Rebecca Karkó v II.kategórii prózy.

Ostatní žiaci si odniesli Čestné uznanie a peknú knihu za vynikajúcu reprezentáciu školy.

Súťaž bola na veľmi dobrej úrovni a pre našich žiakov znamenala okrem estetického zážitku aj prínos v oblasti „ Ako recitovať umeleckú literatúru“.

GRATULUJEME!!!

• Súťaž DÚHA

Dňa 14. 3. 2023 sme zaslali literárnu prácu do celoslovenskej súťaže DÚHA. Teraz už len trpezlivo čakáme na výsledky súťaže.

Súťaže sa zúčastnili žiačky 8.ročníka: Rebeka Szitásová a Rebeka Mészárosová.

Žiačky napísali smutné, ale pútavé rozprávanie na tému Môj najkrajší sen.

Venujte nám 2% z vašich daní

Aj vďaka vašim 2% sme počas roka 2022 mohli pokračovať v napĺňaní našich cieľov. Vaše 2% z dane sú pre nás dôležité aj tento rok. Počas uplynulého roka sme zakúpili učebné pomôcky, realizovali sa vzdelávacie a kultúrne aktivity.

Aj vďaka Vám pomáhame vzdelávaniu. Ďakujeme!

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% NAŚEJ ORGANIZÁCII:

Meno/názov: Občianske združenie JUNIOR

Adresa/sídlo: , Modranská cesta 892, Bátorove Kosihy 946 34

Stiahnite si formulár na poukázanie 2% dane tu:

• EXPERT GENIALITY SHOW

Súťaže, do ktorých sa zapájajú naši žiaci na druhom stupni, sú rôznorodé. Jednou z tých, v ktorej si môžu preveriť všeobecný prehľad, je Expert Geniality Show. Každý žiak si vyberá dve témy, v ktorých súťaží. Každoročne túto súťaž absolvuje niekoľko našich žiakov. V tomto školskom roku ich bolo 15.

Z 5. triedy to boli Ronald Gažo, Zoltán Matušek, Viktor SzitásRoderik Kostoláni. Zo 6. triedy sa zapojili Eliška Urbanová a Ľuboš Ondrejó. 7. triedu reprezentovali Eleonóra Múčková, Vanesa FardováAdem Braham. Z 8. triedy to boli Laura Koczkásová, Rebeka Szitásová, Rebeka Mészárosová, Semir ŠurnovskýDominik Szekeres. Z 9. triedy sa zapojil jeden žiak Dominik Kuczmann. Všetci súťažiaci získali pero a účastnícky diplom.

V rámci Slovenska sa najlepšie umiestnili Ľuboš Ondrejó (47. miesto), Rebeka Szitásová (55. miesto) a Dominik Szekeres (76. miesto) a získali titul Top expert.

• VŠETKOVEDKO

Dňa 30. 11. 2022 sa žiaci 2. a 3. ročníka zúčastnili celoslovenskej súťaže  Všetkovedko. Bola to súťaž pre bystré hlavičky, v ktorej mali deti vypracovať úlohy zo slovenského jazyka, matematiky, prírodovedy,  vlastivedy, anglického jazyka a dokonca niektoré úlohy boli aj z výtvarnej a hudobnej výchovy. Takže deti museli mať všeobecný rozhľad.

Na prelome februára a marca sa deti dočkali ocenení, ktoré im poslali tvorcovia tejto súťaže, členovia spoločnosti Talentída. Úspešná riešiteľka, Andrea Tóth z tretieho ročníka, dostala diplom Všetkovedko a k nemu aj darček - tričko a ceruzku. Ostatní riešitelia, Noel Kovács, Kristián MácsodiDominik Tužinčin, dostali diplom Všetkovedkov učeň a ceruzku.

• SFÉRICKÉ KINO

Dňa 01. 03. 2023 sme na našej základnej škole prežili ďalší krásny zážitok – SFÉRICKÉ KINO.

Žiaci 1. stupňa sa dozvedeli niečo o podmorskom svete prostredníctvom rozprávky – OCEÁNARIUM.

A žiaci 2. stupňa sa prostredníctvom dokumentárneho filmu OCEÁNARIUM dozvedeli niečo o živote planktónu v oceáne.