• EXPERT GENIALITY SHOW

Súťaže, do ktorých sa zapájajú naši žiaci na druhom stupni, sú rôznorodé. Jednou z tých, v ktorej si môžu preveriť všeobecný prehľad, je Expert Geniality Show. Každý žiak si vyberá dve témy, v ktorých súťaží. Každoročne túto súťaž absolvuje niekoľko našich žiakov. V tomto školskom roku ich bolo 15.

Z 5. triedy to boli Ronald Gažo, Zoltán Matušek, Viktor SzitásRoderik Kostoláni. Zo 6. triedy sa zapojili Eliška Urbanová a Ľuboš Ondrejó. 7. triedu reprezentovali Eleonóra Múčková, Vanesa FardováAdem Braham. Z 8. triedy to boli Laura Koczkásová, Rebeka Szitásová, Rebeka Mészárosová, Semir ŠurnovskýDominik Szekeres. Z 9. triedy sa zapojil jeden žiak Dominik Kuczmann. Všetci súťažiaci získali pero a účastnícky diplom.

V rámci Slovenska sa najlepšie umiestnili Ľuboš Ondrejó (47. miesto), Rebeka Szitásová (55. miesto) a Dominik Szekeres (76. miesto) a získali titul Top expert.

• VŠETKOVEDKO

Dňa 30. 11. 2022 sa žiaci 2. a 3. ročníka zúčastnili celoslovenskej súťaže  Všetkovedko. Bola to súťaž pre bystré hlavičky, v ktorej mali deti vypracovať úlohy zo slovenského jazyka, matematiky, prírodovedy,  vlastivedy, anglického jazyka a dokonca niektoré úlohy boli aj z výtvarnej a hudobnej výchovy. Takže deti museli mať všeobecný rozhľad.

Na prelome februára a marca sa deti dočkali ocenení, ktoré im poslali tvorcovia tejto súťaže, členovia spoločnosti Talentída. Úspešná riešiteľka, Andrea Tóth z tretieho ročníka, dostala diplom Všetkovedko a k nemu aj darček - tričko a ceruzku. Ostatní riešitelia, Noel Kovács, Kristián MácsodiDominik Tužinčin, dostali diplom Všetkovedkov učeň a ceruzku.

• SFÉRICKÉ KINO

Dňa 01. 03. 2023 sme na našej základnej škole prežili ďalší krásny zážitok – SFÉRICKÉ KINO.

Žiaci 1. stupňa sa dozvedeli niečo o podmorskom svete prostredníctvom rozprávky – OCEÁNARIUM.

A žiaci 2. stupňa sa prostredníctvom dokumentárneho filmu OCEÁNARIUM dozvedeli niečo o živote planktónu v oceáne.

• Maškarný ples

Dňa 17.2. 2023 sa v miestnom kultúrnom stredisku uskutočnil maškarný ples žiakov našej základnej školy. Krásne masky sa tešili ešte krajšiemu programu, ktorý im pripravili naše pani učiteľky. Po vyhodnotení masiek nasledovalo už tradičné občerstvenie, losovanie tomboly, súťaže a zábava.

Porota mala veľmi ťažkú úlohu, lebo všetky masky boli naozaj pekné. Na prvom mieste sa umiestnila maska s názvom PREDAVAČKA Z JEDNOTY. Druhé miesto obsadila maska s názvom ZEMEGUĽA a tretie miesto získal TRANSFORMERS.

Radosť detí nemala konca, možno aj preto, lebo nasledovali prázdniny. Už teraz sa tešíme na nasledujúci rok a nasledujúcu príležitosť...

• Obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

Dňa 09.02.2023 sme sa zúčastnili obvodného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín vo Svätom Petre.

Žiaci si doniesli domov krásne prvé miesta:

Patrik Bielik – 4. ročník/1. miesto próza

Rebecca Karkó – 6. ročník/1. miesto próza

Viktória Špaňová – 6. ročník/1. miesto poézia

Semir Šurnovský – 8. ročník/1. miesto próza

Laura Koczkásová – 8. ročník/1. miesto poézia

Leila Bohosová – 4. ročník/3. miesto poézia

Adem Braham – 7. ročník/2. miesto próza

Súťažiacim blahoželáme a držíme im palce do okresného kola v Komárne.

Hviezdoslavov Kubín

69. ročník-školské kolo

Dňa 18.01.2023 sa na našej škole uskutočnil 69. ročník školského kola Hviezdoslavovho Kubína. Zúčastnili sa ho žiaci 1. a 2. stupňa.

Do obvodného kola vo Svätom Petre postupujú žiaci:

1. Leila Bohosová 4.ročník

2. Patrik Bielik 4. ročník

3. Viktória Špaňová 6. ročník

4. Rebecca Karkó 6. ročník

5. Adem Braham 7. ročník

6. Laura Koczkásová 8. ročník

7. Semir Šurnovský 8. ročník

Všetkým gratulujeme a držíme im palce!

Riaditeľské voľno

Riaditeľka Základnej školy Bátorove Kosihy,

podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove

a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

v znení neskorších predpisov,

poskytujem riaditeľské voľno,

dňa 22.12.2022

z prevádzkových dôvodov.

PaedDr. Tímea Szegiová, riad. školy

V Bátorových Kosihách, 20.12.2022

• Technická olympiáda

Dňa 24.11.2022 sa žiaci 2. stupňa zúčastnili okresného kola technickej olympiády v Komárne. Absolvovali teoretickú a praktickú časť. Chlapcom: Michalovi Urbanovi (6. ročník), Dominikovi Szekeresovi (8. ročník) a Dominikovi Kuczmanovi (9. ročník) ďakujeme za účasť.

• Super florbal

Dňa 21.11.2022 sa žiaci 2. stupňa zúčastnili športovej súťaže Super florbal- CH vo Svätom Petre v ZŠ s VJS.

Žiaci sa umiestnili na 3. mieste.